Warsztaty plastyczne z Panią Barbarą Kaczmarowską-Hamilton

| 1 Apr 2019
IMG_1307Sobota 16 marca, była dniem bardzo szczególnym dla uczniów klas 5A i 6B, ponieważ tego dnia odwiedziła ich Pani Barbara Hamilton.
Barbara Kaczmarowska Hamilton jest wybitną   światowej sławy, malarką specjalizującą się w malowaniu portretów.
Uwieczniła ona na płótnie wizerunki m.in Jana Pawła II  oraz członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.
Dzieci miały okazje uczestniczyć w niezwykłej lekcji malarstwa z której dowiedziały się, że malarstwo dzieli się na realistyczne i abstrakcyjne .
W trakcje spotkania uczniowie sami wcielili  się w role artystów i za pomocą pasteli stworzyli własne abstrakcyjne dzieła sztuki.
Jeszcze raz pragniemy bardzo serdecznie podziękować  Pani Barbarze za niezwykłą lekcję, która była okazją do zaszczepienia w uczniach zainteresowania malarstwem.
Warsztaty były zorganizowane z okazji Dnia Książki a Pani Barbara była gościem specjalnym w jury konkursu plastycznego.
Zapraszamy na wernisaż prac plastycznych.