Kolędowanie w Ognisku Polskim

| 2 May 2018

IMG_927017 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wystąpili z wiązanką kolęd na spotkaniu opłatkowym  Polskiej Macierzy Szkolnej, zorganizowanym  w pięknej sali budynku Ogniska Polskiego w centrum Londynu przy ul.  South Kensington.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Zarządu Polskiej Macierzy Szkolnej na czele z panią prezes Krystyną Olliffe, pan Konsul RP Michał Mazurek, osoby wspierające działalność polskich szkół sobotnich, nauczyciele i rodzice.

W części artystycznej wystąpili uczniowie naszej szkoły:

Katarzyna i Natalia Bryl, Emilia, Julia i Adam Makarewicz i Bartłomiej Rój.

W ich wykonaniu usłyszeliśmy kolędy: „Mizerna Cicha”, „Gore Gwiazda Jezusowi”, „Kołysankę dla Okruszka” , „Lulajże Jezuniu” i „Bóg się rodzi”.

Występ naszych uczniów spotkał się z gorącym przyjęciem dostojnych gości.

Wzruszający moment stanowiło wspólne  dzielenie się opłatkiem ważnych osobistości Polonii londyńskiej z naszą młodzieżą.

Mieliśmy również możliwość  skosztowania,  przygotowanych specjalnie na tę okazję smakołyków, m. in. lecza, pierożków i chrustu.

Nasi uczniowie mogli osobiście  porozmawiać z panem Konsulem RP  w Londynie .

Było to niezapomniane, a momentami bardzo wzruszające spotkanie, które nasza młodzież  zapamięta  na długo.

Z ramienia szkoły wykonawców do występu  przygotowały panie : Maria Działowska  i Wanda Zmełty.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców naszych wspaniałych wykonawców  –  Państwa  Makarewiczów,  Brylów  i Rojów.