Nagrania płyty naszych uczniów w Middlesex University Studio

| 9 Apr 2018

IMG_3096Jak już wspomnieliśmy, w tym roku obchodzimy stulecie Niepodległości Polski. Z okazji tej rocznicy 11.11.2018 roku odbędzie się uroczysty koncert w Royal Albert Hall w Londynie. W koncercie wezmą udział znani polscy wykonawcy m. in. Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Ania Wyszkoni, Stanisław Sojka, Edyta Górniak, Sebastian Karpiel-Bułecka i in.

Wśród wykonawców znajdą się również uczniowie polskich szkół sobotnich, którzy zaśpiewają wiązankę czterech piosenek patriotycznych.

Będzie to bardzo prestiżowa impreza, dlatego przygotowania chóru szkół sobotnich rozpoczęto już z początkiem roku.

Najpierw członkowie  Zarządu PMS dokonali wyboru następujących utworów: „Ucz się polskiego”, „Jak długo na Wawelu”, „Płynie Wisła, płynie” i „Myślimy o Polsce”. Następnie muzyk –  pan Roman Licznerski opracował do nich aranżację.

Potem  odbyło się przesłuchanie naszych uczniów w szkole na Willesden Green przez pana R. Licznerskiego w obecności  pani Wandy Zmełty i pani Marii Działowskiej. Wybrano ośmioro wykonawców, którzy przygotowywali się przez dwa tygodnie do nagrania płyty. Próby prowadziły nauczycielki muzyki:  Wanda Zmełty i Elżbieta Barrass.

Był to bardzo krótki czas jak na takie przedsięwzięcie. Uczniowie musieli szybko opanować cztery utwory w trzech głosach,  ale organizatorom zależało, aby jeszcze w lutym młodzież z innych szkół  sobotnich w Anglii otrzymała  nagrania w celu ćwiczenia wymaganych utworów.

28 stycznia uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Bryl, Natalia Bryl, Emilia Makarewicz, Julia Makarewicz, Maria Ledóchowski, Mateusz Wasiuk, Ryan Belaydi  i  Bartłomiej Rój wzięli udział w nagraniu w profesjonalnym studiu nagrań w Middlesex University. Był to bardzo długi i wyczerpujący dzień dla  uczniów. Warto jednak podkreślić, że wzięcie udziału w tak znaczącym przedsięwzięciu jest wielkim zaszczytem dla naszych uczniów i dla naszej szkoły.

Nagrania zostały przeprowadzone przez pana Romana  Licznerskiego, panią Katarzynę Władykę i pana Patryka Władykę. Nad całością czuwała pani Krystyna Olliff – prezes Polskiej Macierzy szkolnej.

Gratulujemy naszym wspaniałym wykonawcom  i dziękujemy im za ich ciężką pracę, a ich rodzicom za wsparcie i pomoc.

IMG_3092 IMG_3090IMG_3087IMG_3099gallery

gallery