Procedury i Certyfikaty

Working Together

PROCEDURA PRZYJMOWANIA ORAZ ROZPATRYWANIA SKARG I WNIOSKÓW

1. Zasady ogólne

• Procedura dotyczy organizacji przyjmowania oraz rozpatrywania skarg i wniosków składanych do Szkoły.

III. Przyjmowanie skarg i wniosków

• Skargi i wnioski są przyjmowane i rejestrowane przez pracownika administracyjnego w recepcji, członka zarządu lub grona pedagogicznego.

• Skargi i wnioski mogą być wnoszone ustnie i pisemnie.

• W przypadku ustnego złożenia skargi, zgłoszenie może przyjąć nauczyciel, dyrektor, prezes lub członek zarządu ścisłego.

• Przyjmujący zgłoszenie sporządza protokół (notatkę), którą podpisuje wnoszący oraz przyjmujący zgłoszenie.

1. Rozpatrywanie skarg i wniosków

• Skargi i wnioski nie zawierające danych osobistych wnoszącego pozostawia się bez rozpatrzenia.
  • Jeżeli rozpatrzenie wniosku lub skargi wymaga uprzedniego zbadania i wyjaśnienia sprawy, w zależności od tego, kogo dotyczy, wskazane niżej osoby zbierają niezbędne informacje, a więc, jeśli:
  • skargę składa uczeń lub rodzic na postępowanie innego ucznia – wyjaśnieniem skargi zajmuje się wychowawca,
  • skargę składa uczeń lub rodzic na postępowanie nauczyciela – wyjaśnieniem skargi zajmuje się dyrektor,
  • skargę składa nauczyciel na postępowanie ucznia – wyjaśnieniem skargi zajmuje się dyrektor,
  • skargę składa nauczyciel na postępowanie innego nauczyciela – wyjaśnieniem skargi zajmuje się dyrektor.
  • skargę składa uczeń lub rodzic na postępowanie dyrektora – wyjaśnieniem skargi zajmuje się zarząd
  • skargę składa rodzic lub nauczyciel na postępowanie członka zarządu – wyjaśnieniem zajmuje się zarząd z wykluczeniem osoby oskarżonej
  • skargę składa członek zarządu lub grona pedagogicznego na rodzica – wyjaśnieniem zajmuje się zarząd

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH