Misja Szkoły

Polska Szkoła im. Marii Konopnickiej Willesden Green jest jedną z najstarszych (64 lat) i jedną z największych (ponad 500 uczniów) polskich szkół sobotnich w Wielkiej Brytanii. Działalność nasza skierowana jest do polskich dzieci, które chcą poznać swój ojczysty język, historię oraz polskie zwyczaje i tradycje.

Nasza Szkoła jest instytucją charytatywną, która utrzymuje się ze składek rodziców. Te wpływy pozwalają jednak pokryć tylko koszty związane z wynajmem budynku, symbolicznych wynagrodzeń dla nauczycieli oraz koszty administracyjne. Aby podreperować nasz budżet, organizujemy działania dodatkowe takie jak np. kawiarenka, kiermasze (książek czy ciast), pamiątkowe zdjecia z Mikołajem. Dochód z tych przedsięwzięć przeznaczony jest w całości na Szkołę.

Zgodnie z Konstytucją Szkoły uchwaloną w 2008 roku, każdy rodzic zapisując dziecko do szkoły automatycznie staje się jej członkiem. Wraz z pozostałymi rodzicami wyraża swoją wolę, między innymi podczas corocznego, listopadowego Walnego Zebrania, na którym to spośród zgromadzonych rodziców członkowie organizacji wybierają swoich przedstawicieli w formie Zarządu Ścisłego. Osoby te, z prezesem na czele, ponoszą finansową i prawną odpowiedzialność za szkołę i automatycznie stają się jej powiernikami. W świetle prawa Zarząd jest najwyższą instancją w szkole.

Drodzy Państwo, to my tę Szkołę tworzymy! Wasza pomoc i zaangażowanie są niezbędne, aby Szkoła mogła sprawnie i owocnie funkcjonowac. Dzięki współpracy Grona Pedagogicznego, Zarządu, Komitetu Rodzicielskiego oraz Rodziców, wszyscy, a przede wszystkim nasze dzieci, będziemy z uśmiechem oczekiwać naszych sobotnich spotkań.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!

Arkadiusz Jakubczyk

Powrót do strony głównej.