Zakończenie Roku

| 2 Jul 2017

Logo Szkoly

W sobotę 1 lipca odbyło się oficjalne zakończenie roku w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej na Willesden Green. Uroczysty apel rozpoczęła msza św. odprawiona przez o. Leszka Golebiewskiego, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Towarzyszyli mu o. Adam Baczewski oraz jego nowy następca o. Adam Tomaszewski. O. Leszek wkrόtce opuszcza Londyn po wieloletniej posłudze duszpasterskiej i przenosi się do Rzymu, gdzie rozpocznie nową przygodę w radiu watykańskim. Oczywiście nie mogło zabraknąć pacynki Fredka, ulubieńca dzieci i młodzieży.

Jak to na zakończeniu roku bywa, nie obyło się bez łez i to nie tylko tych wywołanych radosną wieścią o wakacjach. Szkołę pożegnało, z przyczyn zawodowych i prywatnych, kilka wspaniałych osόb, ktόre swoim sercem i ogromnym zaangażowaniem wspόłtworzyło przez wiele lat tą placόwkę polskości przy Willesden Green, m.in. Monika Jaworska (nauczyciel historii i z-ca dyrektora szkoły), Urszula Cichy (nauczyciel klas I-III), Ewelina Ewelina Kopczyk Zabłotna (nauczyciel klas I-III), Kasia Minorowska (nauczyciel jęz. polskiego), Bartek Beck (nauczyciel muzyki), Monika Idzikowska, Wanda Ptak (asystentki w mł. przedszkolu), Anna Rutkowska (asystent w klasie 0) oraz Edyta Kaskiewicz (wieloletni członek Zarzadu i Rady Rodzicόw). Mury szkoły po wieloletniej nauce opuścili także tegoroczni maturzyści, nad ktόrymi opiekuńcze skrzydła roztaczała w klasie AL p. Magdalena Cybulska, ktόra drżącym ze wzruszenia głosem, pożegnała swoich uczniόw słowami:

…może zauroczyć Was smak włoskiej pizzy lub gejzery w Islandii, ale w sercach Waszych niech zawsze będzie Polska!

Polska Szkoła Sobotnia im. Marii Konopnickiej istnieje w Londynie juz ponad sześćdziesiąt lat i mimo upływającego czasu, nadal naucza swoich podopiecznych z rόwnie wielkim zaangażowaniem patriotyzmu i dumy z bycia Polakiem, wartości, o ktόrych dzisiaj czesto zapominamy, a ktόre przecież powinny być dla nas niezmiennie ważne.

Fotorelacja Izabela Smith.