III Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej

| 12 Nov 2016

Logo SzkolyW sobotę 12 listopada odbył się w naszej Szkole III Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej „Polska jest w nas”. W ten sposób już po raz trzeci nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Byliśmy zaszczyceni obecnością znamienitych gości. Nasze zaproszenie przyjęli: Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska, pani Konsul Ines Czajczyńska Da Costa, pani Aleksandra Ferrara – członek zarządu Polskiej Macierzy Szkolnej, pani Izabela Honowska – była dyrektor naszej szkoły, pani Jolanta Pietrzyk – prezes Obwodu Londyn KPH, pan Andrzej Sągajłło (gość honorowy) oraz proboszcz Parafii Matki Bożej Miłosierdzia – o. Leszek Gołębiewski.

Sponsorami nagród dla występujących uczniów byli: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy, Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie i Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Słodycze dla wszystkich występujących ufundował Zarząd Szkoły.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować uczniom za tak liczny udział w festiwalu (wystąpiło przeszło 200 osób) i piękne przygotowanie do występów. Kierujemy szczególne słowa podziękowania do wszystkich nauczycieli i rodziców, którzy zadbali o piękną polszczyznę naszych dzieci, o to, aby uczniowie nauczyli się na pamięć takich trudnych utworów oraz zadbali o ich niezapomniane stroje. Dziękujemy pani Przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego – Joannie Jancewicz Tinriover, całemu Zarządowi Szkoły i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia Narodowego Dnia Niepodległości w naszej szkole. Wszystkim serdecznie dziękujemy!